Stanovy politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj
ČÁST I.
Název politického hnutí: Starostové pro Liberecký kraj
Používaná zkratka: SLK
Sídlo: Hrádek nad Nisou, Donín, Turistická 197, 463 34
ČÁST II.
HLAVA I.
ZÁKLADNÍ USTANOVENÍ
Čl. 1 Programové cíle
- Cílem činnosti hnutí je
- sdružování občanů, kteří usilují o účast na správě věcí veřejných prostřednictvím volených orgánů a naplnění tak svého ústavního práva – být volen
- vytvoření optimálních podmínek pro život občanů v právním a fungujícím státě, který se opírá o rozvinutou místní a regionální samosprávu
- výkon veřejných funkcí jako služba občanům při uplatňování demokratických pravidel vládnutí a veřejné správy
- Hnutí působí především v Libereckém kraji a sídlí v Hrádku nad Nisou, Donín, Turistická 197, 463 34.
- Hnutí bude usilovat o upřednostňování osobní odpovědnosti nestranných kandidátů před stranicky ovlivňovanou odpovědností kandidátů.
- Cílem hnutí proto při správě věcí veřejných je zejména:
- Usilovat o rovné příležitosti realizace občanů či jejich sdružení a spolků a vytvářet tak předpoklady pro odpovědnou správu věcí veřejných.
- Prosazovat obnovu demokratických hodnot, jako jsou svoboda, rovnost, právní řád a právní stát, ve společnosti.
- Požadovat omezení byrokracie, zasazovat se o decentralizaci výkonu veřejné moci a o prosazení principu subsidiarity.
- Odmítat regulaci bránící občanům podílet se na efektivním fungování veřejné správy.
- Prosazovat průhlednost veřejného života, potírání korupce a obnovovat důvěru v právní řád a stát.
- Vyžadovat odpovědnost jednotlivce vůči sobě samotnému a společnosti jako celku.
- Odmítat veškeré projevy národnostní, náboženské a rasové nesnášenlivosti.
- Prosazovat rozšíření užívání prvků přímé demokracie a zapojení veřejnosti do rozhodování.
- V otázkách dotýkajících se národního hospodářství, ekonomie a sociální politiky prosazuje hnutí principy individuální odpovědnosti občanů, jejich rovných šancí a hájí tržní principy s nezbytným sociálním akcentem a nedotknutelnost soukromého vlastnictví.
- Hnutí svým působením prosazuje ochranu životního prostředí pro zachování budoucím generacím a ochranu tradic.
Čl. 2 Právní úkony
- Právní úkony (právní jednání) zavazující hnutí může činit představenstvo hnutí, a to společně dvěma členy, z nichž alespoň jeden je předsedou a druhý členem představenstva anebo společně třemi členy představenstva, z nichž jeden je místopředsedou hnutí a další dva jsou členy představenstva hnutí.
- Jiné osoby (členové a zaměstnanci hnutí, příp. jiné osoby) mohou jednat (činit právní úkony) za hnutí v souladu s interními normativními předpisy či plné moci vystavené osobami v souladu s odst. 1.
- Podepisování za hnutí se děje tak, že k vytištěnému nebo předepsanému názvu hnutí a jménům jednajících připojí jednající své vlastnoruční podpisy a uvedou funkci v hnutí.
Čl. 3 Orgány hnutí
Utváří se tyto orgány hnutí:
- sněm,
- představenstvo,
- dozorčí rada,
- rozhodcovský a smírčí výbor,
- místní shromáždění
- předseda místního klubu
Čl. 4 Neslučitelnost funkcí v hnutí
Člen dozorčí rady či rozhodcovského a smírčího výboru nemůže být v zaměstnaneckém či obdobném poměru k hnutí.
HLAVA II.
ČLENSTVÍ
Čl. 5 Žádost
- Žádost o členství může podat pouze občan České republiky, který dosáhl plnoletosti, není omezen ve způsobilosti k právním úkonům, nevykonává funkci, s níž je podle zákona neslučitelné členství v politické straně nebo v politickém hnutí, není členem jiné politické strany nebo politického hnutí a který zároveň splňuje kriteria stanovená pro výkon některých funkcí zákonem č. 451/1991 Sb. (způsobilost být členem).
- Členství lze udělit, pokud žadatel nebyl v minulosti vyloučen z hnutí. Pokud byl v minulosti vyloučen, k návrhu žadatele se musí kladně vyslovit sněm.
Čl. 6 Řízení o udělení členství
- Orgánem rozhodujícím o přijetí je představenstvo hnutí. Orgán rozhodující o přijetí posoudí, zda žadatel splňuje formální podmínky člena hnutí dle čl. 6 odst. 1 (způsobilost být členem), jejichž splnění se prokazuje listinami osvědčující stanovené podmínky a čestným prohlášením; posouzení se provede ve lhůtě do 6 týdnů od doručení žádosti.
- Je-li žádost po formální stránce bezvadná, zahájí orgán rozhodující o přijetí přijímací řízení a o žádosti žadatele rozhodne nejpozději do 2 měsíců od zahájení řízení. Orgán rozhodující o přijetí posuzuje žádost zejména s ohledem na důvěryhodnost a bezúhonnost žadatele. Rozhodnutí o žádosti žadatele je konečné a nelze se proti němu dále odvolat.
- Novou žádost lze podat nejdříve po jednom roce od zamítnutí žádosti o členství.
Čl. 7 Vznik členství
Členství v hnutí vzniká ke dni zaplacení členského příspěvku ve výši stanovené představenstvem poté, co bylo orgánem rozhodujícím o udělení členství vyhověno žádosti žadatele o udělení členství. Teprve tímto dnem nabývá žadatel statusu člena se všemi právy a povinnostmi z toho plynoucími.
Čl. 8 Členská agenda
Hnutí vede agendu členů.
Čl. 9 Pozastavení členství
- Na základě písemně odůvodněné žádosti člena doručené představenstvu či z podnětu orgánu hnutí může být členství člena (individuální rozhodnutí) či členů (obecně konkrétní rozhodnutí) pozastaveno. Členství je pozastaveno a obnoveno dnem uvedeným v rozhodnutí představenstva.
- Členství lze pozastavit především v souvislosti s vedením řízení o odnětí členství.
- Po dobu pozastaveného členství jsou členovi pozastavena všechna práva a povinnosti, jež jsou spojena se statusem člena hnutí.
Čl. 10 Zánik členství
Členství zaniká
- úmrtím,
- dnem, kdy nabylo právní moci rozhodnutí soudu o zbavení či omezení způsobilosti člena k právním úkonům,
- písemným prohlášením o vystoupení z hnutí, a to dnem doručení představenstvu anebo dnem, který je v prohlášení uveden,
- nezaplacením členských příspěvků, a to ani v náhradní lhůtě,
- rozhodnutím o vyloučení (čl. 14),
- dnem, který bezprostředně předchází vzniku členství člena hnutí v politické straně či v jiném politickém hnutí
HLAVA III.
PRÁVA A POVINNOSTI ČLENŮ
Čl. 11 Členská práva
Člen má právo v souladu s těmito stanovami
- na informace o činnosti hnutí,
- obhajovat a prosazovat své názory,
- podílet se na projednávání všech záležitostí, týkající se činnosti hnutí,
- podávat návrhy, stížnosti, dotazy a má právo být informován o jejich vyřízení či řešení,
- být volen a delegován do orgánů a funkcí ve hnutí,
- hlasovat a volit na sněmu v případě, že je na něj delegován místním klubem, nebo je-li členem hnutí v obci, kde místní klub nebyl zřízen,
- kandidovat za hnutí a navrhovat kandidáty hnutí pro volby do zastupitelských sborů,
- na pozastavení členství v hnutí v případech, kdy o to žádá,
- účastnit se jednání všech orgánů hnutí, pokud se rozhoduje o jeho osobě, bez práva hlasovacího.
Čl. 12 Povinnosti člena
Člen je povinen
- podporovat politický a volební program hnutí a podílet se na jeho prosazení,
- vykonávat odpovědně funkce, do nichž byl zvolen,
- dodržovat interní normativní předpisy hnutí přijaté v souladu se stanovami a respektovat jiná nezávazná usnesení orgánů hnutí,
- platit členské příspěvky ve stanovené lhůtě a výši,
- sdělit neprodleně písemně změnu údajů uvedené na členské přihlášce,
- oznámit neprodleně, že je proti členovi na základě oficiálního postupu orgánů veřejné moci, vedeno řízení, jež může vyústit v rozhodnutí o provinění člena a které může mít nepříznivý dopad na hnutí,
Čl. 13 Disciplinární delikty a sankce
- Člen může být z hnutí vyloučen, jestliže
- závažným způsobem porušil stanovy hnutí,
- svým chováním na veřejnosti či způsobem výkonu veřejné funkce nebo svého povolání (podnikání) opakovaně a závažně poškodil nebo ohrozil pověst hnutí,
- svým jednáním opakovaně výrazně poškozuje dobré jméno hnutí,
- uvedl nepravdivé údaje v čestném prohlášení na členské přihlášce,
- byl pravomocně odsouzen za úmyslný trestný čin po dni vzniku členství ve hnutí.
- Členství člena může být pozastaveno na dobu určitou, pokud
- se člen měl dopustit jednání popsaného v odst. 1 písm. a) až d), je-li toto dočasné opatření odůvodněno intenzitou a rozsahem provinění,
- bylo proti členovi zahájeno trestní řízení.
- Návrh na vyloučení či pozastavení členství může podat kterýkoli orgán hnutí, s výjimkou představenstva, rozhodcovskému a smírčímu výboru; doručením návrhu je zahájeno řízení.
- Rozhodcovský a smírčí výbor o návrhu rozhodne ve lhůtě do 60 dnů od doručení. Člen má právo v řízení využít služeb právní pomoci. Rozhodnutí se doručuje navrhovateli a členovi.
- Rozhodnutí o pozastavení členství, nebylo-li vydáno k žádosti dotčeného člena, lze napadnout do 15 dnů odvoláním k představenstvu, které však nemá odkladný účinek.
- Vyloučený člen může podat odvolání do patnácti dnů od doručení usnesení o vyloučení k představenstvu, jehož rozhodnutí je konečné. Odvolání má odkladný účinek.
- V případě méně závažného provinění může rozhodcovský a smírčí výbor a představenstvo udělit členovi napomenutí.
HLAVA IV.
ORGÁNY HNUTÍ A JEJICH PŮSOBNOST
Čl. 14 Rozhodování orgánů hnutí
- Orgány hnutí rozhodují nadpoloviční většinou přítomných členů, není-li dále stanoveno jinak. Orgány hnutí jednají v souladu s jednacími řády a jsou ustanovovány podle volebních řádů; tyto řády jakožto interní normativní směrnice jsou přijímány představenstvem, není-li stanovami uvedeno jinak.
- Představenstvo je usnášeníschopné, je-li přítomna nadpoloviční většina jeho členů; sněm je usnášeníschopný, je-li přítomna nadpoloviční většina jeho delegátů stanovených dle čl. 11 písm. f, resp. čl. 19 odst. 5 těchto Stanov; ostatní orgány jsou schopny se usnášet, je-li přítomna alespoň jedna třetina všech jejich členů nebo delegátů, nestanoví-li statut příslušných orgánů jinak, nejméně však tři osoby. V případě voleb je třeba k usnášeníschopnosti vždy přítomnosti nadpoloviční většiny všech členů nebo delegátů příslušného orgánu.
- Není-li orgán hnutí usnášeníschopným dle odst. 2 tohoto článku, lze svolat náhradní jednání nejdříve za týden ode dne konání původního jednání, nezkrátí-li představenstvo svým rozhodnutím tuto lhůtu ve stavu nezbytné nutnosti. Náhradní jednání je schopné se usnášet i o volbách, je-li přítomna alespoň jedna třetina všech členů nebo delegátů.
- Za řádné svolání jednání orgánu hnutí odpovídají těchto předsedové orgánů.
- Funkční období členů volených orgánů hnutí a volených funkcionářů je dvouleté; jejich působnost se prodlužuje výhradně do doby zvolení nových členů těchto orgánů a funkcionářů, a to nejvíce o 6 měsíců.
- Před uplynutím funkčního období končí výkon funkce odstoupením, odvoláním nebo ztrátou volitelnosti.
- Volby předsedů, místopředsedů či kandidátů na kandidátní listiny hnutí je možné provádět distančním způsobem, pokud se nepodaří svolat příslušný orgán, jenž uvedené funkcionáře volí, v usnášeníschopném počtu, nebo pokud vysoký počet členů svolání orgánu, jenž uvedené funkcionáře volí, neumožňuje. Distanční volba je zahájena svoláním orgánu, na němž jsou představeni jednotliví kandidáti, v následujících dnech probíhá volba v určené volební místnosti; přípustný je i korespondenční způsob hlasování.
Čl. 15 Sněm
- Sněm
- volí a odvolává předsedu, stanovuje počet místopředsedů (nejvýše osm) a dalších členů představenstva,
- sestavuje kandidátní listinu do krajského zastupitelstva
- volí a odvolává členy dozorčí rady,
- volí a odvolává rozhodcovský a smírčí výbor,
- schvaluje zprávu o činnosti představenstva,
- schvaluje zprávu o hospodaření hnutí.
- Jednání sněmu svolá předseda představenstva na žádost alespoň jedné třetiny členů hnutí. Pokud předseda představenstva nesvolá sněm do jednoho měsíce od doručení žádosti, svolá jej kterýkoliv člen představenstva.
- Sněm schvaluje
- politický a volební program,
- třípětinovou většinou stanovy a jejich změny,
- statut rozhodcovského a smírčího výboru,
- statut dozorčích rad,
- zprávu představenstva o činnosti a hospodaření hnutí,
- jednací, volební a hlasovací řád shromáždění.
- Sněm rozhoduje o rozpuštění hnutí, sloučení s jinou politickou stranou a politickým hnutím nebo přeměně hnutí na občanské sdružení (§ 13 odst. 1 zákona).
Čl. 16 Představenstvo hnutí
- Představenstvo hnutí (dále jen „představenstvo“) je nejvyšším orgánem hnutí a je plně odpovědné za činnost hnutí (statutární orgán).
- Členy představenstva s hlasem rozhodujícím jsou:
- předseda,
- místopředsedové
- Představenstvo se schází nejméně jednou za dva měsíce a svolává jej předseda, který řídí jeho jednání.
- Představenstvo řídí činnost hnutí a vykonává právo hospodaření. Předseda předsedá schůzi sněmu a zabezpečuje přípravu podkladů pro jeho jednání, zabezpečuje plnění usnesení orgánů hnutí a jedná navenek za hnutí; jednáním může pověřit místopředsedu představenstva.
- Představenstvo jmenuje hospodáře hnutí, který odpovídá za hospodaření s majetkem hnutí, za dodržení rozpočtu hnutí, za řádné vyúčtování příjmů a výdajů hnutí.
- Jednání představenstva svolá předseda na žádost dozorčí rady nebo na žádost alespoň jedné třetiny členů hnutí. Pokud předseda představenstvo nesvolá do jednoho měsíce od žádosti, svolá ji kterýkoliv člen představenstva.
- S hlasem poradním se mohou zúčastnit jednání představenstva
- předseda rozhodcovského a smírčího výboru,
- předseda dozorčí rady,
- ostatní členové hnutí.
- Představenstvo
- je oprávněno jednat jménem hnutí v souladu s čl. 2 odst. 1 Stanov (statutární orgán),
- je nejvyšším orgánem hnutí v období mezi zasedáními sněmu
- je odvolacím orgánem proti rozhodnutí rozhodcovského a smírčího výboru o vyloučení člena hnutí,
- předkládá sněmu zprávu o činnosti a hospodaření hnutí,
- schvaluje roční rozpočet hnutí,
- schvaluje výroční finanční zprávu hnutí,
- určuje výši a termín splatnosti členských příspěvků na příslušný rok a určuje náhradní termín pro úhradu členských příspěvků,
- zřizuje místní kluby,
- rozhoduje o všech záležitostech, které nejsou stanovami vyhrazeny sněmu.
Čl. 17 Dozorčí rada
- Dozorčí rada
- je kontrolním a revizním orgánem hnutí, dohlíží na hospodářskou a správní činnost na příslušné úrovni,
- ze svého středu volí a odvolává předsedu, který jedenkrát za rok předkládá zprávu dozorčí rady příslušnému orgánu hnutí.
- Dozorčí rada je volena sněmem v počtu jím určeném, nejméně však tříčlenném.
Čl. 18 Rozhodcovský a smírčí výbor
- Rozhodcovský a smírčí výbor
- je rozhodčím a smírčím orgánem hnutí, rozhoduje ve sporech mezi členy, orgány a organizačními jednotkami hnutí,
- ze svého středu volí a odvolává předsedu, který jedenkrát za rok předkládá zprávu o činnosti sněmu.
- Rozhodcovský a smírčí výbor dále
- závazně vykládá Stanovy hnutí,
- rozhoduje o vyloučení a napomenutí člena hnutí,
- rozhoduje o pozastavení členství (čl. 6).
- Rozhodcovský a smírčí výbor dále rozhodnutím pozastaví platnost usnesení orgánu hnutí, které je v rozporu s vnitřními předpisy hnutí nebo obecně závaznými právními předpisy. Zároveň vyzve orgán, který toto usnesení přijal, k jeho zrušení či změně a nestane-li se tak, rozhodne o jeho platnosti sněm.
- Rozhodcovský a smírčí výbor má nejméně pět členů, přičemž menšina členů výboru nemusí být členy hnutí; počet členů výboru stanovuje představenstvo.
čl. 19 Místní kluby
- Místní kluby jsou organizační složkou hnutí a nemají vlastní právní subjektivitu.
- V každé obci může být zřízen nejvýše jeden místní klub.
- V místním klubu jsou sdružováni všichni místně příslušní členové.
- Představenstvo zřídí místní klub vždy, stoupne-li počet členů z dané obce nad tři. Jinak na žádost některého z místně příslušných členů.
- Za každý místní klub mohou být na sněm delegováni s právem hlasovat a volit nejvýše 3 členové sdružení v tomto místním klubu. Ostatní členové tohoto místního klubu se mohou sněmu zúčastnit bez práva hlasovat a volit.
- Nejvyšším orgánem místního klubu je místní shromáždění.
- Výkonným orgánem místního klubu je předseda místního klubu, kterého volí místní shromáždění.
HLAVA V.
USTANOVENÍ O NĚKTERÝCH FUNKCIONÁŘÍCH HNUTÍ
A PORADNÍCH ORGÁNECH HNUTÍ
Čl. 19 Předseda hnutí
- Předseda hnutí je jeho nejvyšším reprezentantem.
- Předseda hnutí svolává představenstvo, sněm a předsedá jim. V případě rovnosti hlasů mu patří hlas rozhodující. Předseda hnutí řídí a koordinuje činnost představenstva.
Čl. 20 Místopředsedové hnutí
- Místopředsedové hnutí zastupují předsedu v jeho nepřítomnosti a vykonávají úkoly z pověření představenstva.
- První místopředseda je statutárním zástupcem předsedy. V době nepřítomnosti předsedy přebírá všechna práva a povinnosti v souladu se stanovami.
- Volba místopředsedů se provádí tak, že se nejprve volí první místopředseda a poté ostatní místopředsedové, jsou-li voleni.
Čl. 21 Čestný předseda hnutí
- Čestný předseda hnutí je volen sněmem za zásluhy a sněmů se účastní jako host s hlasem poradním. Čestný předseda hnutí nemusí být členem SLK.
Čl. 22 Poradní orgány hnutí
- Poradními orgány hnutí jsou odborné komise, komise představenstva a dále kluby zastupitelů na všech úrovních, jejichž členy mohou být nejméně tři zastupitelé zvolení za hnutí.
- Odborné komise připravují politický a volební program hnutí. Návrh programu odborné komise projedná s představenstvem, případně spolu s dalším zástupcem odborné komise, předseda odborné komise.
- Hnutí pravidelně koordinuje svou činnost s nezávislými komunálními politiky a komunálními zastupiteli. Za tímto účelem svolává pravidelné Regionální konference, jichž se účastní zástupci hnutí, místní a krajské samosprávy, státní správy a významní odborníci.
HLAVA VI.
USTANOVENÍ O HOSPODAŘENÍ HNUTÍ
Čl. 23 Zásady hospodaření
- Hnutí odpovídá za své závazky celým svým majetkem.
- S majetkem hnutí hospodaří na základě schváleného rozpočtu a vnitřních předpisů představenstvo.
- Roční rozpočet hnutí a jeho změny v průběhu roku schvaluje představenstvo.
- Rozpočet hnutí na rok musí být konstruován vždy jako vyrovnaný nebo přebytkový.
- Vnitřní předpisy pro nakládání s majetkem hnutí schvaluje představenstvo.
- Příjmy hnutí jsou vytvářeny výhradně na základě ustanovení příslušného zákona.
- Sněm rozhoduje o způsobu naložení s majetkovým zůstatkem, který vyplyne z likvidace majetku a závazků v případě zrušení hnutí, nejedná-li se o případ podle § 13 odst. 7 zákona. Není-li výše uvedené rozhodnutí Sněmu, připadá majetkový zůstatek plynoucí z likvidace majetku a závazků v případě zrušení hnutí vybrané nadace (nadačního fondu) podporující obranu a rozvoj lidských práv a svobod.
Čl. 24 Příjmy a výdaje hnutí
- Příjmy hnutí tvoří
- příspěvky ze státního rozpočtu České republiky, pokud je stanoví nebo připouští zákon,
- členské příspěvky,
- dary a dědictví,
- příjmy z pronájmu a prodeje movitého a nemovitého majetku,
- úroky z vkladů,
- příjmy z pořádání tombol, kulturních, společenských, sportovních, rekreačních, vzdělávacích a politických akcí,
- půjčky a úvěry.
- Výdaje hnutí jsou
- existující splatné závazky vůči věřitelům,
- náklady spojené s plněním zákonných povinností hnutí, zejména s vedením účetnictví, zpracováním výroční zprávy a s jejím ověřením auditorem,
- nezbytné výdaje na činnost hnutí, zejména mzdy zaměstnanců hnutí, nájemné a cestovné spojené s jednáním orgánů hnutí a náklady na provoz kanceláří, na získávání a předávání informací, pořízení nezbytného majetku hnutí,
- náklady na volby a volební kampaň,
- účelné náklady na rozvoj činnosti hnutí, zejména vydavatelskou, přednáškovou a osvětovou,
- dary nadacím, nadačním fondům, obecně prospěšným společnostem a jiným právnickým osobám, které nejsou založeny za účelem dosažení zisku.
- Hnutí usiluje o to, aby veškeré své výdaje v kalendářním roce uhradilo z příjmů.
- Hnutí trvale udržuje svou ekonomickou nezávislost na podnikatelských subjektech i jakýchkoliv zájmových skupinách.
- Úvěry a půjčky může hnutí přijímat pouze v souvislosti s přípravou voleb a volební kampaní, a to dle podmínek schválených sněmem.
HLAVA VII.
USTANOVENÍ PŘECHODNÁ A ZÁVĚREČNÁ
Čl. 25 Ustanovení přechodná
- Do doby konání Ustavujícího sněmu plní funkci všech orgánů hnutí Přípravný výbor, který ze svého středu zvolí svého předsedu. Předseda Přípravného výboru plní funkci předsedy hnutí v souladu s čl. 19 stanov.
- Přípravný výbor svolá Ustavující sněm delegátů, kterého se zúčastní členové hnutí. Před začátkem zasedání ustavujícího sněmu delegátů bude Přípravným výborem hnutí sestaven konečný seznam členů hnutí. Členové zapsaní v tomto seznamu mají hlas rozhodující.
- Ustavující sněm:
- schvaluje nadpoloviční většinou všech přítomných jednací a volební řád Ustavujícího sněmu, Stanovy hnutí a politický program hnutí,
- volí nadpoloviční většinou všech přítomných:
- předsedu hnutí,
- prvního místopředsedu hnutí a další místopředsedy,
- členy rozhodcovského a smírčího výboru,
- členy dozorčí rady.
- orgány zvolené dle odst. 3 písm. b) tohoto článku se ujímají své funkce dnem svého zvolení.
Čl. 26 Ustanovení závěrečná
- Právní subjektivitu má pouze hnutí jako celek.
- V případě zrušení hnutí jiným způsobem než sloučením s jiným politickým hnutím nebo politickou stranou vstupuje hnutí do likvidace.
- Likvidátora jmenuje a odvolává představenstvo.
- Po skončení likvidace převede likvidátor majetkový zůstatek v souladu s rozhodnutím Sněmu, a není-li takového rozhodnutí, poukáže jej ve prospěch jím vybrané nadace (nadačního fondu) podporující obranu a rozvoj lidských práv a svobod.
- Stanovy byly jednohlasně schváleny všemi členy Přípravného výboru hnutí a jsou vyhotoveny ve dvou stejnopisech. Stanovy hnutí vstupují v účinnost dnem registrace Ministerstvem vnitra ČR.
Orgány hnutí
Předseda hnutí SLK:
- Martin Půta
Místopředsedové hnutí:
- Ing. Jan Sviták - první místopředseda hnutí
- Ing. Michael Canov
- Mgr. Jan Berki, Ph. D.
- Ing. Tomáš Hocke
- Mgr. Jiří Ulvr
- Mgr. Daniel David
- Jiří Černý
- Ing. Radek Lípa
Předseda dozorčí rady hnutí:
- Ing. Luděk Sajdl
Členové dozorčí rady:
- Bc. Tomáš Levinský
- RNDr. Michal Hron
Předseda rozhodcovského a smírčího výboru:
- Ing. Jiří Formánek
Členové výboru:
- Bohumil Mráček
- Ing. Eva Burešová
- Matyáš Moc
- Ing. Petr Ullrich