Liberečtí lídři jsou pro jižní stavbu silnice R35

Zdroj: parlamentnilisty.cz

V předvolební debatě Radiožurnálu se utkali lídři Libereckého kraje šesti stran. Hlavními tématy byly předražené státní zakázky, stavba silnice R35 a nezaměstnanost.

Kromě zvýšení průhlednosti veřejných zakázek se v souvislosti s předraženou stavbou silnic v Česku na mnoha příčinách tohoto problému debatující neshodli. Zatímco Zdeněk Mach z ODS přisuzuje tento paradox špatnému přepočtu financí, který říká, že se v Česku staví dálnice až 30 krát dráž než například v Německu, Petr Skokan z Věcí veřejných vidí hlavní řešení v umístění průběhu veřejných zakázek na internet. Paní Pokorná ze Strany zelených zase kritizovala fakt, že se nevybírá nejlevnější nabídka.

Většina obyvatel Liberecka souhlasí se stavbou rychlostní silnice R 35 severní cestou, tak jak bude nejspíše schválena. Lídři stran se však na tomto tématu příliš neshodli.

Zdeněk Mach z ODS chce, aby se hlavně rozhodlo co nejdříve. Marie Nedvědová za KSČM nepovažuje stavbu za primárně důležitou, raději by opravila stávající silnice. Paní Pokorná ze Strany zelených se kloní k jižní variantě stavby, která je podle ní levnější a ekologičtější, protože nevede přes chráněnou krajinnou oblast.

Pana Horáčka z TOP 09 zase štve, že do debaty nebyli přizváni ani občané, ani starostové obcí. Sociální demokrat Ploc by byl osobně pro jižní variantu, přestože krajské zastupitelství doporučilo stavbu severní variantou.

 

Podpora drobných podnikatelů a znemožnění práce na černo

 

V otázce, zda zrušit Senát, jsou lídři stran vcelku jednotní, až na paní Nedvědovou z KSČM a pana Skokana z Věcí veřejných, který by sice Senát zachoval, ale senátoři by složili pouze v takzvané čestné funkci bez nároku na honorář.

Jak si poradit s nezaměstnaností? Zelená Pokorná doporučuje podporu drobných podnikatelů raději než velkých podniků. Pan Horáček by zase rád učinil přítrž pracujícím načerno.

 

Speciál OVM v Libereckém kraji:

 

Recepty na nezaměstnanost v Libereckém kraji se různí

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.