MLÍKO, ZLATO, MIMINA, MY JSME JEDNA RODINA

Mlíko, zlato, mimina – my jsme jedna rodina

Miminko potřebuje mlíčko a maminku, politici v Poslanecké sněmovně peníze a pocit moci,důchodci chtějí vyšší penzi a potulujícím se medvědům stačí trocha odpadků a sem tam nějaká ovečka ze soukromého chovu.Takhle na papíře to vypadá tak trochu přitažené za vlasy, ale po výrocích, které v posledních dnech proběhly médii,nejsme bohužel příliš vzdáleni od reality.

Spojovat mateřské pudy a životní potřeby našich nemluvňat s uspokojováním materiálních potřeb politiků je mírně řečeno nevkusné a tak trochu žaludek nadlehčující. V podstatě pravdivé konstatování, že vyšší mzda či odměna nevadí nikomu z nás, a kdo říká opak, si tak trochu lže do vlastní kapsy, však dostává tímto příměrem lehce odpuzující nádech. Z úst poslance pana Petra Pávka, který si vždy liboval v laciných, provokativních a výborně mediálně prodejných gestech, slova o mlíčku a miminkách,tato slova nepřekvapí. Notná dávka exhibicionismu mu nikdy nebyla cizí, ale v tomto případě se lze jen těžko dopátrat pohnutek, které pana Pávka vedly k tomu, že do tváře veřejnosti vmetl takto nevhodným způsobem svůj, možná i oprávněný, požadavek na vyšší plat. Zcela úmyslně na tomto místě pomíjím diskuzi o tom, zda má zrovna tento konkrétní zákonodárce na vyšší plat morální nárok a co konkrétně pan Pávek vlastně doposud jako námi volený poslanec odvedl za práci pro Liberecký kraj, hnutí SLK a Poslaneckou sněmovnu obecně.

Ale aby nedošlo k mýlce. Já sám si rozhodně nemyslím, že by poslanci neměli mít nárok na nadstandardní finanční ohodnocení. Námi volení poslanci schvalují zákony, zřizují vyšetřovací komise, kontrolují zpravodajské služby, volí členy veřejných orgánů a vykonávají řadu dalších velmi odborných a zodpovědných funkcí. Základním problémem ovšem je, že by poslanci sami sobě prostě neměli schvalovat výši platů. Stejně jako starostové by měli mít tabulkově jiným orgánem stanovené platy (odměny) a my bychom se vyhnuli nejen nepříjemným diskuzím na půdě Parlamentu ČR, ale zároveň bychom zbytečně nevyvolávali vášně, závist a nepříjemné diskuze plné zloby a zášti napříč společností. Legitimní nároky na výši platů získávají těmito postupy punc hrabání si do vlastního hnízda a již nyní notně pošramocená morální autorita našich zákonodárců v očích řadového občana povážlivě klesá až někam k absolutní nule. Těmito postupy pouze opětovně nabíjíme munici politickým populistům a křiklounům, kterým přeci vůbec nejde o peníze, ale pracují dobrovolně a nezištně pro blaho lidu.

Takže mlíčko miminkům, peníze pracujícímu lidu a vždy suché boty pro stavbaře!

Odkaz na článek: https://www.novinky.cz/domaci/487708-kazde-mimino-chce-vic-mlika-ja-chci-pridat-penize-prohlasil-poslanec-pavek.html


Další článek NEJSEM NEJLEPŠÍ

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.