Martin Půta bude v čele kandidátky potřetí obhajovat post hejtmana, do Senátu kandidují Lena Mlejnková a Ondřej Lochman.

Starostové představili kandidáty pro krajské a senátní volby

Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře. Hned za lídrem kandidátky hejtmanem Martinem Půtou je tak na druhém místě respektovaná starostka jabloneckého Sokola Jitka Skalická. Do Senátu kandiduje v obvodu Jablonec nad Nisou semilská starostka Lena Mlejnková, v obvodu Mladá Boleslav, do kterého spadá i oblast Turnovska se bude o post senátora ucházet poslanec a dlouholetý starosta Mnichova Hradiště, Ondřej Lochman.

Další zlepšování stavu krajských silnic, dostupná a kvalitní zdravotní péče, moderní středoškolské vzdělání po celém kraji, rychlé vlakové spojení z Liberce do Prahy nebo pokračování v modernizaci a rozvoji sítě zařízení sociální péče. To jsou hlavní priority Starostů pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby, které hnutí představilo na slavnostním zahájení kampaně na Malé Skále. „Podobně jako mnoho dalších pohraničních regionů v naší zemi zůstává i náš kraj v mnoha oblastech dlouhodobě přehlížen a na okraji zájmu,“ uvedl hejtman a lídr kandidátky SLK Martin Půta. Zdravotnictví, kvalitní vzdělávání nebo sociální služby jsou tak hůře dostupné než ve velkých městech.

„Staráme se o to, aby se život lidí v našem kraji měnil k lepšímu. Starostové pro Liberecký kraj budou i nadále hájit zájmy všech lidí, kteří žijí v Libereckém kraji.“

Proto ve všech těchto oblastech už dvanáct let pracujeme na tom, aby se život lidí v našem kraji měnil k lepšímu,“ řekl dále Martin Půta. „V Liberci stavíme nový pavilon urgentní péče a investujeme i do dalších nemocnic v kraji. Navyšujeme kapacitu lůžkové i domácí sociální péče. Měníme školy na moderní instituce, které připraví děti a studenty na budoucnost. Podporujeme ale také zemědělce, inovace v malých a středních firmách, energetickou nezávislost nebo kulturní a sportovní instituce. A v neposlední řadě pracujeme na moderním a rychlém silničním propojení našeho kraje s Hradcem Králové a Ústí nad Labem, stejně tak jako na nové železniční trati z Liberce do Prahy, která zkrátí cestu na 69 minut. Starostové pro Liberecký kraj jsou i nadále připraveni bojovat ze všech sil za zájmy našeho kraje a všech lidí, kteří v něm žijí.

Na kandidátce SLK pro krajské volby se kromě hejtmana Martina Půty objevují další zkušené a úspěšné tváře. Tradiční číslo 8 má oblíbený senátor a starosta Chrastavy Michael Canov. V první desítce jsou také současní krajští radní – Jan Sviták (číslo 3), Květa Vinklátová (4) a Jiří Ulvr (9). Na pátém místě bude kandidovat turnovský starosta Tomáš Hocke, šestá je semilská starostka Lena Mlejnková. Prostor ale dostávají také nové tváře, které se díky svým četným aktivitám těší ve svém okolí velkému respektu. Hned na druhé místo tak Starostové nominovali Jitku Skalickou, starostku jabloneckého Sokola. Číslo 7 potom patří Markétě Červinkové, krajské a českolipské zastupitelce. Cílem SLK pro podzimní krajské volby je zisk 23 mandátů.

O důvěru voličů se budou zástupci SLK ucházet také v senátních volbách. V obvodu č. 35 – Jablonec nad Nisou bude kandidovat semilská starostka Lena Mlejnková, v obvodu č. 38 – Mladá Boleslav, do kterého spadá i část Turnovska, poslanec a někdejší dlouholetý starosta Mnichova Hradiště, Ondřej Lochman. Také mezi jejich hlavní cíle patří boj za zájmy obyvatel Libereckého kraje.

14. 6. 2024, Malá Skála

Tisková zpráva: Download PDF

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.