Starostové pro Liberecký kraj slaví úspěchy v komunálních i senátních volbách

(Tisková zpráva)

V letošních komunálních volbách politické hnutí Starostové pro Liberecký kraj kandidovalo nebo podporovalo kandidátky do 71 zastupitelstev obcí a měst Libereckého kraje z celkového počtu 216 obcí. Volební účast v Libereckém kraji byla 42,58 % a zvoleno bylo 2285 zastupitelů, z toho SLK získalo přímo nebo v rámci podpory 416 mandátů.

„Po minulých komunálních volbách před čtyřmi lety mělo SLK 261 mandátů, nárůst o 155 je obrovský, moc mě to těší a jsme všichni velmi vděční za hlasy, které jsme od voličů dostali. Je to pro nás důkaz, že cesta, kterou jsme se vydali, je správná,“ říká Marek Pieter, předseda hnutí SLK.
Kandidátky SLK nebo s podporou SLK zvítězily v 54obcích a městech!

V okresních městech byly výsledky následující:

Česká Lípa – kandidátka Starostové pro Liberecký kraj vedená lídrem Mgr. Tomášem Vlčkem získala 3 mandáty s 10,77% hlasů, umístila se na 3. místě ze 14 kandidátek.

Jablonec nad Nisou – kandidátka Domov nad Nisou vedená Mgr. Petrem Tulpou získala 3 mandáty s 9,94 % hlasů, umístila se na 5. místě ze 13 kandidátek.

Liberec – kandidátka Starostové pro liberecký kraj vedená RNDr. Michalem Hronem získala 8 mandátů s 16,58% hlasů, umístila se na 3. místě z 15 kandidátek.

Semily – kandidátka Volba pro Semily vedená Lenou Mlejnkovou získala 8 mandátů s 34,68% hlasů, umístila se na 1. místě z 8 kandidátek.

Ve volebním obvodu Česká Lípa proběhly spolu s komunálními volbami i volby do Senátu PČR. Jsme velmi rádi, že kandidát SLK a starosta Okrouhlé Jiří Vosecký získal v 1. kole největší počet hlasů (6633) a postupuje tedy do druhého kola voleb, které
se koná již příští víkend 17. a 18. 10. 2014.
Ještě jednou děkujeme všem za hlasy a podporu!!!

V Liberci dne 12. 10. 2014
Marek Pieter
Předseda SLK

Tiskovou zprávu lze stáhnout ve formátu PDF

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.