Starostové pro Liberecký kraj vybrali svého lídra kandidátky pro krajské volby 

(Tisková zpráva - Liberec, 4. 11. 2015)

V říjnu 2016 po čtyřech letech znovu proběhnou volby do zastupitelstev krajů. Na sněmu SLK, který se konal v pondělí 2. 11. 2015, projednávali jeho účastníci, kdo v Libereckém kraji povede kandidátku jako její lídr. „Členové SLK se rozhodli dát do voleb znovu silný mandát stávajícímu hejtmanovi Martinu Půtovi. Byl navržen jako jediný kandidát a v tajné volbě získal 97 % všech hlasů“, řekl Marek Pieter, předseda SLK a náměstek hejtmana.

Martin Půta je zakládajícím členem SLK, jehož předsedou byl v letech 2009 až 2014, v současné době je členem STAN. Hejtmanem Libereckého kraje byl zvolen v listopadu 2012, v návaznosti na toto své zvolení rezignoval na funkci starosty Hrádku nad Nisou, kde byl předtím starostou zvolen třikrát za sebou, poprvé v roce 2002. Martin Půta je dále předsedou Euroregionu Nisa (od roku 2011) a místopředsedou Rady Asociace krajů ČR (od dubna 2014).

Za takto jednoznačně deklarovanou podporu svým kolegům děkuji, vnímám ji jako ocenění nejenom mojí dosavadní práce, ale především fungování Libereckého kraje v posledních třech letech. Kraj jsme otevřeli pro občany, naše hospodaření je stabilní, mnohem více investujeme do oprav majetku, vloni i letos přes 1 miliardu korun. Dokázali jsme přitom snížit zadlužení kraje o jednu třetinu. To jsou výsledky, na které bych chtěl navázat a pracovat pro Liberecký kraj i v dalších letech“, doplnil Martin Půta.

Marek Pieter, předseda SLK

sněm SLK listopad 2015 sněm SLK listopad 2015 sněm SLK listopad 2015 sněm SLK listopad 2015

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.